14/01/2021
Zaczynamy pracę w Nowym 2021 Roku. Wszystkim życzymy przede wszystkim zdrowia w tym Nowym Roku.
18/09/2018
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że podczas gali wręczenia Nagród Architektonicznych Prezydenta m.st. Warszawy, która odbyła się 11 października 2018 roku w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, nasza pracowania została nagrodzona w kategorii NAJLEPSZA REWITALIZACJA 2017 ROKU za Projekt Modernizacji Muzeum Warszawy!
04/10/2016
Informujemy, że od początku października siedziba firmy znajduje się przy ul. Łokietka 8c/70, 30-010 Kraków. Prosimy o kierowanie bieżącej korespondencji pod nowy adres.
11/04/2016
W dniu 9 kwietnia 2016 Współwłaściciele KB-Projekty Konstrukcyjne Sp. z o. o. dr inż. Stanisław Karczmarczyk oraz dr inż. Wiesław Bereza brali udział w obradach XV Okręgowego Zjazdu Sprawozdawczego Małopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa
06/04/2016
W dniach od 4 do 6 kwietnia 2016 Prezes KB-Projekty Konstrukcyjne Sp. z o. o. dr Stanisław Karczmarczyk jako współorganizator oraz jako prelegent brał udział w obradach XV Europejskiego Kongresu Informacji Renowacyjnej (EKIR) jakie miały miejsce w Krakowie. W części publikacje zamieszczono referat Pana dr Stanisława Karczmarczyka na temat: Stany awaryjne zabytkowego budynku w ocenie architekta – inżyniera i potencjalne zagrożenia oraz problemy ochrony konserwatorskiej
01/03/2016
w dniach 24-27 lutego 2016 roku przedstawiciele biura brali udział w XXXI Ogólnopolskich Warsztatach Pracy Projektanta Konstrukcji które odbyły się w Szczyrku.
22/02/2016
W dniu 18.02.2016 Pan dr inż. Stanisław Karczmarczyk odebrał LAURY BUILDERA 2015 za działalność na rzecz branży i inżynierów budownictwa w Małopolsce oraz za wybitne osiągnięcia dydaktyczne, naukowe i projektowe ze szczególnym uwzględnieniem zakresu ochrony zabytków.
15/01/2016
Praca projektowa dot. remontu konserwatorskiego elewacji "Domu Pod Globusem" przy ul. Długiej 1 w Krakowie opracowana przez biuro KB-Projekty Konstrukcyjne Sp. z o. o. w Krakowie zostało wyróżnione w Ogólnopolskim Konkursie Otwartym MODERNIZACJA ROKU 2014.
18/12/2015
W grudniu 2015 roku Pan dr Karczmarczyk jako przedstawiciel biura KB-Projekty Konstrukcyjne Sp. z o. o. wziął udział w odbiorze prac budowlanych związanych z remontem konserwatorskim murów obwodowych Zamku Królewskiego na wawelu w Krakowie. Prace te wykonano w oparciu o dokumentację projektową opracowaną w biurze i przy nadzorze autorskim Projektanta.
21/09/2015
Konkurs architektoniczny na kładkę pieszą w Busku Zdroju wygrało krakowskie biuro arch. Lewicki i Łatak. Biuro AKG dla którego pracownia KB-Projekty Konstrukcyjne Sp. z o.o. konsultowało rozwiązania konstrukcyjne zdobyło wyróżnienie. Na konkurs wpłynęło 15 prac konkursowych.
27/08/2015
w dniu 26.08.2015 Prezes KB-Projekty Konstrukcyjne Sp. z o. o. Pan dr Stanisław Karczmarczyk zajął 1 miejsce w Turnieju Tenisa Ziemnego o II Puchar Przewodniczącego Małopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa (kategoria OPEN). Dyplom oraz puchar znajdują się w siedzibie KB-Projekty Konstrukcyjne Sp. z o. o.
19/08/2015
W dniu 15.08.2015 Członkowie Zarządu Spółki wysłuchali koncertu w Pieskowej Skale, który był organizowany przez Dyrekcję Zamku Królewskiego na Wawelu jako element promujący projekt "Pieskowa Skała. Konserwacja architektury zamku i poszerzanie oferty edukacyjno-kulturalnej". Przed koncertem Dyrekcja Zamku Królewskiego na Wawelu wyraziła podziękowanie spółce KB-Projekty Konstrukcyjne Sp. z o. o. jako projektantowi prac remontowych i konserwacji Zamku w Pieskowej Skale.
11/04/2014
Przedstawiciele biura KB-Projekty Konstrukcyjne w terminie 26-29 marca 2014 roku brali udział w XXIX Ogólnopolskich Warsztatach Projektanta Konstrukcji w Szczyrku na temat Naprawy i Wzmacniania Konstrukcji Budowlanych. Warsztaty pozwoliły zapoznać się z wieloma nowymi aspektami projektowymi i wykonawczymi oraz sposobami ich rozwiązywania. Nawiązano wiele nowych kontaktów z producentami sprzętu i materiałów budowlanych. Dokonano zakupu nowych wersji oprogramowania projektowego.
11/04/2014
Biuro KB-Projekty Konstrukcyjne podpisało umowę na opracowanie dokumentacji dot. stanu technicznego budowli ogrodowej, tarasów ze schodami, murów oporowych i fontanny zlokalizowanych na terenie SGGW w Warszawie. Obiekty te są wpisane do rejestru zabytków
31/03/2014
KB-Projekty Konstrukcyjne wygrało przetarg i opracuje dokumentację modernizacji Muzeum Historycznego w Warszawie. Kompleks Muzeum Historycznego m. st. Warszawy zlokalizowany jest przy Rynku Starego Miasta i ulicy Nowomiejskiej. Mieści się w 11 zabytkowych kamienicach o łącznej powierzchni użytkowej 8,1 tys. m2 i kubaturze 41,5 tys. m3.
10/12/2013
W dniu dzisiejszym Przedstawiciele KB-Projekty Konstrukcyjne wzięli udział w odbiorze końcowym prac związanych z remontem dachu korpusu głównego Zamku w Pieskowej Skale. Firma KB-Projekty Konstrukcyjne występowała jako Projektant tych prac. Prace odebrano bez zastrzeżeń
02/12/2013
Zespół architektoniczny Bartłomiej Gowin i Krzysztof Siuta z Krakowa zwyciężył w konkursie na projekt rewitalizacji warszawskiej Rotundy - budynku banku PKO BP na skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich i ulicy Marszałkowskiej. Pracownia KB-Projekty Konstrukcyjne Sp. z o. o. konsultowała tą pracę konkursową w zakresie branży konstrukcyjnej.
22/11/2013
W dniu dzisiejszym Przedstawiciele KB-Projekty Konstrukcyjne wzięli udział w odbiorze końcowym prac związanych z zabezpieczeniem uszkodzonego odcinka muru obwodowego (tzw. mur cegiełkowy) w Zespole Budowli Wzgórza Wawelskiego. Firma KB-Projekty Konstrukcyjne występowała jako projektant tych prac. Prace odebrano bez zastrzeżeń.
01/10/2013
Rozpoczął się kolejny rok akademicki. Pracownicy KB-Projekty Konstrukcyjne Sp. z o.o. biorą czynny udział w kształceniu nowego pokolenia architektów prowadząc zajęcia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej oraz na Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu.
25/09/2013
Wicemarszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej Marek Kuchciński przekazał Panu dr inż. Stanisławowi Karczmarczykowi serdeczne podziękowania za udział w tegorocznej edycji konferencji z cyklu "Europa Karpat", która odbyła się w Krynicy-Zdrój w dniach 3-4 września br. Pan dr inż. Stanisław Karczmarczyk brał udział w w/w konferencji jako Przedstawiciel Zespołu Rektorskiego Uniwersytetu Warszawskiego.
24/09/2013
Budynek Miejskiej Biblioteki w Oświęcimiu zwanej Galerią Książek lub biblioteką marzeń została wpisana na listę najlepszych bibliotek w Europie. Biuro KB-Projekty Konstrukcyjne miało w tym również swój udział - projektowaliśmy konstrukcje do tego obiektu oraz pełniliśmy nadzór autorski przy jego realizacji.
12/09/2013
Do działu realizacji dodano Teatr Polski w Szczecinie.
30/08/2013
Pracownicy biura KB-Projekty Konstrukcyjne za zgodą Właściciela obiektu przy ul. Lubomirskiego w Krakowie tzw. Szkieletora oprowadzili wycieczkę inżynierów z Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Wycieczka była związana z poznaniem interesujących obiektów województwa małopolskiego.
12/06/2013
Przystań jachtowa z bazą noclegową na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy otrzymała Nagrodę Główną Polityki. Na zlecenie nagrodzonych Architektów (APA Rokiccy) opracowywaliśmy poszczególne fazy projektowe od koncepcji, poprzez projekt budowlany, projekt wykonawczy, na nadzorach autorskich kończąc. W związku z powyższym czujemy się niezmiernie dumni i zadowoleni, że przy naszym udziale udało się wybudować atrakcyjny obiekt, który spodobał się mieszkańcom miasta oraz został doceniony przez jury złożone z ekspertów z dziedziny architektury i sztuki. Zdjęcia oraz artykuł na temat dostępne TUTAJ.
28/03/2013
Do działu realizacji dodano Multimedialną Bibliotekę we francuskim mieście Anzin.
06/04/2012
Ukończyliśmy pracę nad Koncepcją konstrukcji Stadionu Miejskiego w Łodzi.Obecnie trwają prace projektowe dotyczące projektu budowlanego Stadionu Miejskiego oraz Hali sportowej przy al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi. Dobiegają również końca prace nad Projektem Budowlanym Zamiennym budowy zespołu budynków mieszkalnych, wielorodzinnych z garażami podziemnymi i infrastrukturą drogową przy ul. Bociana w Krakowie.Jednocześnie wykonywane są prace budowlane w zakresie pierwszego budynku (B3) tejże inwestycji ("Atrium Park").
03/03/2012
W marcu ukończyliśmy opracowanie Projektu budowlanego budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ulicy Marcowej w Krakowie.Obecnie trwają prace związane z adaptacją do nowej funkcji zespołu budynków przy Rynku Głównym w Krakowie o nazwie "Pasaż Bielaka". Opracowanie obejmuje ekspertyzę konstrukcji, projekt budowlany oraz projekt wykonawczy.
19/01/2012
Do działu realizacji dodano Projekt dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Malwowej w Krakowie, Budowa trzech budynków mieszkalnych, wielorodzinnych przy ul. Krzywda w Krakowie, Dwa budynki mieszkalne wielorodzinne przy ul. Republiki Korczakowskiej w Krakowie, Budynek handlowo-usługowy wraz z infrastrukturą techniczną w Wadowicach ul. Zatorska oraz ul. Krakowska oraz Projekt adaptacji dworu starościńskiego na Centrum Konferencyjno - Szkoleniowe w Podzamczu Chęcińskim.
15/01/2012
Do działu realizacji dodano HERBAPOL - adaptacja budynku koszar, Przedszkole w Boulogne - Billancourt (Francja) "Creche C1", Wieża w Stołpiu - rekonstrukcja wieży obronnej i zespołu zabudowań oraz Dwa budynki mieszkalne, wielorodzinne z usługami przy ul. Jancarza w Krakowie.
19/12/2011
Do działu realizacji dodano Budynek magazynowy z częścią socjalno-biurową w Jędrzejowie. Jednocześnie ukończyliśmy prace nad Projektem budowlanym konstrukcji dla etapu I budowy Centrum Nauki i Techniki TREIMORFA w Krakowie.
20/11/2011
Zakończyliśmy prace nad Projektem adaptacji dworu starościńskiego na Centrum Konferencyjno - Szkoleniowe w Podzamczu Chęcińskim. oraz dodano do działu realizacji Projekt modernizacji Stadionu Miejskiego w Tychach.
05/10/2011
Ukończyliśmy prace nad Projektem przetargowym projektu robiórki krakowskiego "Szkieletora" oraz rozpoczęliśmy wykonywanie Projektu Budowlanego konstrukcji dla etapu I budowy Centrum Nauki i Techniki TREIMORFA. Jednocześnie trwają prace nad Projektem Budowlanym Castoramy w Oświęcimiu.
26/08/2011
Oprócz projektów inwestycji na terenie Polski wykonujemy również liczne opracowania dla inwestycji poza granicami naszego kraju. W ostatnim czasie wykonaliśmy m.in. model obliczeniowy Auchan oraz Projekt wykonawczy przedszkola w Boulogne - Billancourt zlokalizowanych we Francji.
13/07/2011
Zakończył się sezon Fustalowej Ligi Firm w podkrakowskich Liszkach. Nasze biuro zakończyło swój debiutancki występ na lisieckim parkiecie na miejscu 8. Zostaliśmy nagrodzeni pamiątkowym pucharem oraz dyplomem. Nie obyło się, także bez nagrody indywidualnej - wśród pięciu najlepszych zawodników rozgrywek znalazło się miejsce dla kapitana naszej drużyny, Macieja Kasperkiewicza. Video oraz zdjęcia z imprezy zakończeniowej dostępne są na stronie organizatora.
12/04/2011
Rada Małopolska OIIB w Krakowie przyznała mgr inż. Wiesławowi Berezie statuetkę "Małopolskiego Inżyniera Budownictwa" jako wyraz uznania wybitnych osiągnięć zawodowych w dziedzinie Budownictwa w zakresie projektowania w roku 2010.
04/03/2011
Bierzemy udział w rozgrywkach ligi Rekreo w Futsalowej Lidze Firm w Liszkach. Nasze wyniki jak i opisy poszczególnych spotkań można śledzić na stronie Organizatora.
02/02/2011
Do działu realizacji dodano Rewitalizacja Kozubnika poprzez budowę zespołu zabudowy hotelowo - apartamentowej w Beskidzie Małym, Nadbudowa istniejącego budynku frontowego (kuchnia społeczna) na cele usługowe oraz jego rozbudowa o łącznik (cele usługowe) i budowa budynku w oficynie na cele usługowe przy ul. Smoleńsk 4 w Krakowie oraz Przebudowa płyty Rynku Głównego w Oświęcimiu.
17/12/2010
Do działu realizacji dodano Budynek mieszkalno-usługowy wraz z miejscami postojowymi, małą architekturą oraz zielenią w Sochaczewie oraz Rozbudowa, nadbudowa i przebudowa budynku biurowego na budynek biurowo-usługowy przy ul. Pachońskiego.
30/11/2010
Do działu realizacji dodano Budynek Handlowy 'Nico' Modylnica Kraków, Inspektorat PZU S.A. w Zakopanem, Dom Studencki Akademii Muzycznej w Krakowie, Budynek biurowy 'Arcade Audio' w Michałowicach, Dom studencki, hotel Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
18/10/2010
Zapraszamy do zapoznania się z artykułem Projektować od nowa czy wprowadzać zmiany zamieszczonym w Biuletynie Małopolskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa (sierpień - wrzesień 2010).
01/09/2010
Do działu realizacji dodano Centrum handlowo - usługowe ARESZT w Piotrkowie Trybunalskim oraz Zespół budynków mieszkalnych, wielorodzinnych przy ul. Bociana w Krakowie.
2010©KB-Projekty Konstrukcyjne sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone.